Ako prestať fajčiť domaVšetci vedia, že fajčenie rozhodne neprospieva nášmu zdraviu, ako dôkaz môžu poslúžiť nechcené obrázky vnútorných orgánov fajčiarov. Napriek tomu mnoho z nich vzdáva boj so svojím zlozvykom predčasne. Zbaviť sa závislosti na cigaretách nie je ľahké, ale ani nemožné. Dokázali to iní, zvládnete to aj vy.

Fajčiť už dávno nie je moderné! Dnes letí zdravý životný štýl, a snahy vyzerať mlado a vitálne rozhodne nepodporíte krabičkou cigariet denne. Ak neveríte, že fajčenie škodí zdraviu, rozhodne vás nepoteší, jeho negatívny vplyv na pleť a príčina starnutia pleti. Ak chcete zapadnúť do dnešného ideálu krásy, mali by ste cvičiť (najlepšie behať), jesť zdravo a hlavne nefajčiť!

Rozšírenou výhovorkou fajčiarov vo veľkomestách je, že rovnako vdychujú nebezpečné splodiny vďaka znečistenému ovzdušiu, a nezáleží na tom, či fajčia alebo nie. Čiastočne im musím dať za pravdu, ísť chvíľu pozdĺž áut čakajúcich na semaforoch je ako dať si cigaretu či dve. Avšak fajčenie tento negatívny vplyv ešte viac umocňuje.Cigarety spôsobujú fyzickú i psychickú závislosť. Kým prvú telo zvládne pomerne rýchlo prekonať samo alebo s pomocou biorezonancie, tá druhá leží len na našej vôli. Nielen príležitostní fajčiari majú vôňu tabaku spojenú s rôznymi situáciami napríklad s večierkami alebo vysedávaním v kaviarni. Iní si zapália zo stresu. Nech je vaša situácia s cigaretou akákoľvek, snažte sa jej vyvarovať, aby ste obmedzili možné pokušenie.

Rozhodne si uľahčíte odvykanie, keď prvý mesiac vynecháte večierky, veď s priateľmi sa môžete stretnúť aj inde. Namiesto kávy radšej pite čaj, keďže mnoho fajčiarov opisuje, že svoju závislosť majú spojenú práve s vôňou a pitím kávy. A ak ste si zvykli na rituálnu cigaretu s kolegami na balkóne a nechcete prísť o spoločenské kontakty. Pridajte sa k nim ako vždy, ale namiesto krabičky si vezmite so sebou jablko. Nepriberiete ani kilo, podporíte trávenie a hlavne si nezapálite.

Odvykanie od fajčenia je jednou z najdôležitejších zmien životného štýlu, ktorú by ste mali urobiť. Podľa prieskumov sa každý deň odhodlá prestať fajčiť 15 miliónov fajčiarov. No len 3% z nich vydržia nefajčiť po dobu 3 - 12 mesiacov. Ak chcete prestať fajčiť, musíte sa rozhodnúť. Neexistuje správny deň, existuje len vaše rozhodnutie. Pre väčšinu fajčiarov je odvykanie od cigariet veľmi zložité. Najdôležitejšie je mať správnu motiváciu a dôvod.Ľudia najčastejšie prestávajú fajčiť z týchto dôvodov:

Zdravotné problémy – rakovina, tehotenstvo, zápaly pľúc, nezdravá pleť

Finančné problémy – neustále stúpajúca cena cigariet (pri jednej vyfajčenej škatuľke denne miniete za rok približne 800 eur).

Spoločenské problémy – zápach z úst, pasívne fajčenie, nefajčiarske reštaurácie...

Existuje niekoľko spôsobov ako prestať fajčiť:

Posledná cigareta a dosť - je to najradikálnejší spôsob odvykania od fajčenia. Jednoducho človek zahasí cigaretu a povie si - Dosť! Táto metóda si však vyžaduje silnú motiváciu a hlavne silnú osobnosť.

Postupne čoraz menej - Táto metóda hovorí o postupnom znižovaní denného množstva cigariet. Inými slovami, každý deň vyfajčíte o jednu dve cigarety menej ako deň pred tým, až sa postupne dostanete na nulu.

Náhrada cigariet – Fajčiar si už síce po poslednej zahasenej cigarete nezapáli, no prísun nikotínu zabezpečí organizmu vo forme žuvačiek či náplastí. Postupne potom množstvo nikotínu znižuje.Existujú prírodné prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť prestať fajčiť. Dajte vášmu telu šancu bojovať s týmito pomocníkmi:

1. Ovsené vločky

Bolo preukázané, že pomáhajú odplavovať škodlivé toxíny z tela a znižovať potrebu fajčiť. Môžete zmiešať polievkovú lyžicu vločiek v dvoch šálkach vriacej vody. Nechajte ich celú noc tak a varte ich na druhý deň ráno po dobu 10 minút. Vypite po jedle.

2. Kajenské korenie

Kajenské korenie tiež pomáha znižovať chuť na fajčenie a pomáha tiež zmierniť chuť na mnoho ďalších návykových vecí.

Čítajte: Kajenské korenie ako prvá pomoc: Zastaví krvácanie

3. Reďkovky

Urobte si šťavu z reďkoviek, pridajte med a pite 2-3 krát denne. Reďkovky sú spoľahlivý prírodný prostriedok proti fajčeniu.

Čítajte: Reďkovky pre zdravý močový a kardiovaskulárny systém

4. Hroznová šťava

Pitie hroznovej šťavy vám pomôže prestať fajčiť, pretože kyslý obsah hroznovej šťavy pomáha odplaviť nikotín z tela.

5. Ženšen

Ženšen pomáha zabrániť uvoľňovaniu dopamínu, súčasti nájdenej v nikotíne. Môžete pridať lyžičku práškového ženšenu do jedla na zníženie túžby po fajčení.

6. Lobelka

Lobelka je veľmi silná bylina, ktorá pomáha upokojiť myseľ a uvoľniť telo. Je prospešná pri znižovaní chuti na cigaretu.Čo sa deje v organizme po poslednej cigarete

- Po 24 hodinách sa vaše telo zbaví oxidu uhoľnatého v krvi.

- V priebehu niekoľkých dní sa zlepší chuť, čuch a dýchanie.

- V priebehu niekoľkých týždňov sa zlepší celkové prekrvenie organizmu.

- V priebehu niekoľkých mesiacov ustupuje kašeľ a problémy s dýchaním.

- V priebehu niekoľkých rokov sa znižuje riziko rakoviny pľúc o 50%.

- Po desiatich rokoch sa bývalý fajčiar dostáva po zdravotnej stránke na úroveň nefajčiara.

Popular Today
Domáce opravné prostriedky pre svalové bolesti
Read more
Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
Read more
Ako schudnúť a čím vlastne začať ?
Read more
Valgus deformity nohy
Read more
Ako Sa Zbaviť Vrások Tváre V Domácnosti?
Read more
Typy na prevenciu pred vráskami na čele
Read more
Jednoduché recepty smoothie a živá strava
Read more
DOMÁCE PLEŤOVÉ MASKY
Read more

Never Miss A Post!