Ako sa správne stravovať

Asi 80% úspechu spadá do tejto kategórie. Pohyb je veľmi dôležitý, ak však neupravíte jedálny lístok, tak sa k želanému výsledku dopracujete naozaj len veľmi ťažko. Niekto si myslí, že stačí začať viac behať a čím viac behá, tak tým rýchlejšie schudne. Po čase však zistí, že s takou intenzitou sa pravidelne behať nedá, činnosť je monotónna a nebaví ho. Navyše sa stravuje rovnako ako predtým, ba možno jeho energetický príjem je ešte väčší, keďže telo si pýta po intenzívnom tréningu viac. Nakoniec zistí, že neschudol buď nič alebo iba mierne.Založte si diár, kde budete zaznamenávať všetky jedlá, ktoré cez deň zjete. Zároveň si tam môžete zaznamenávať aj svoju počiatočnú a priebežnú hmotnosť, resp. podiel telesného tuku.

Naučte sa čítať nutričné hodnoty jednotlivých potravín, ktoré sú uvedené na obaloch. Okrem iného tam nájdete aj energetické hodnoty potravín, tj. koľko kilojoulov (kJ), alebo kalórii (kCal) daná potravina má. Nutričné hodnoty na obaloch obsahujú aj ostatné hodnoty, ktoré potrebujete monitorovať a to tuky, bielkoviny a sacharidy. Niektoré druhy potravín nemajú obal, resp. obal neobsahuje nutričné hodnoty. Pri týchto potravinách si budete musieť nájsť príslušné hodnoty v knihách alebo najlepšie v online databázach energetických a nutričných hodnôt potravín na internete.Z uvedeného je jasné, že všetko, čo za deň zjete, je potrebné si odvážiť na váhe a zaznamenať. Ak sa chcete naučiť ako schudnúť, váha sa musí stať vašim najbežnejším pomocníkom v kuchyni. Je dosť možné, že časom už budete mať jednotlivé potrebné množstvá potravín „v oku“ a používanie váhy nebude také časté. Pre začiatok je však absolútne nevyhnutné.

Áno určite už tušíte, kam smerujeme. Pre efektívne chudnutie je najlepšie, aby ste si takmer všetky jedlá pripravovali vo vašej kuchyni. Stravovanie v reštauráciách nie je ideálne z viacerých dôvodovPorcie sú veľké. Energetická hodnota porcie je zvyčajne oveľa vyššia, ako by sme potrebovali. Dá sa to prekonať tým, že nezjeme celú porciu a vždy nejakú časť na tanieri necháme. Nejedná sa však o exaktnú metódu, skôr subjektívnu. Raz necháme na tanieri viac, raz menej. Môžeme si však zobrať do reštaurácie váhu. To už znie rozumne, avšak nie je to zase praktické.

Jedlá sú buď presolené, presladené alebo primastné. Pokiaľ sa stravujeme v reštauráciách s denným menu, ktoré je relatívne lacné, často sa stretávame s presoleným jedlom. Lacnejšie jedlo je kompenzované vyššími cenami za nápoje, ktoré si potom objednáme. Veľké množstvá soli pôsobia negatívne na chudnutie. Podobne je to s presladenými a mastnými jedlami. Ak chceme schudnúť, množstvo cukru a sacharidov budeme musieť výrazne obmedziť.Kvalita potravín je mimo náš dosah. Častokrát sa stáva, že hlavne v lacnejších reštauráciách doslova nevieme, čo jeme. Väčšinou sú použité lacné druhy potravín, rôzne druhy dochucovadiel, veľa „éčiek“. Nevieme, aké ingrediencie boli pri príprave jedla použité. Prípravou jedál vo vlastnej kuchyni vieme do určitej miery znížiť riziko použitia nekvalitných potravín pri príprave pokrmov, ktoré sami skonzumujeme.Popular Today
Ako urobiť nos menšie vizuálne s make-up
Read more
Jednoduché recepty smoothie a živá strava
Read more
Tipy ako zvýšiť veľkosť
Read more
Návod na použitie čokolády
Read more
Domáce opravné prostriedky pre svalové bolesti
Read more
Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
Read more
HUBA NOHA - AKO LIEČBA!!!
Read more
Už žiadne trápenie. Ako som schudla
Read more

Never Miss A Post!