​Najlepšia diéta: Štíhli budete z kakao


Existujú ľudia, ktorí nie sú schopní vzdať sladkosti alebo čokoládu ani na krátky čas. Ako schudnúť v tak sladké? Milovníci sladkostí pomôže zbaviť extra kilogramov lahodné čokoládové diéta. Prekvapivo, jesť sladkosti a káva sa môže stať štíhlejší a mladší priebehu niekoľkých dní. V podstate možno povedať, výhody a poškodzuje "sladký" chudnutie? Aké možnosti diétne pomôcť zbaviť sa nadváhy pri konzumácii čokolády?

Základné pravidlá diéty čokolády

Samozrejme, že čokoláda strava nezahŕňa nekontrolovanej spotrebe sladkostí. V tento deň v potrave dovolené jesť len 100 gramov čokolády. Prečo tento vysoko kalorické sladké jedlá pomôže schudnúť? Kalifornia vedci zistili, že pravidelná konzumácia malého množstva čokolády znižuje tuk v tele. Je schopný interferovať s metabolizmom, urýchlenie metabolizmu.

Kakaové bôby, ktoré sú súčasťou čokolády obsahuje flavonoidy. Tieto látky podobné vo svojich účinkoch na antioxidanty. Pomáhajú oživiť a straty extra kilogramov. Takže pre zdravie a chudnutie je lepšie zvoliť čierne tmavej čokolády, ktorá obsahuje veľké množstvo strúhaného kakaového prášku a kakaového masla. Ale biela čokoláda menej užitočné a nie je vhodný pre zníženie hmotnosti. Neobsahuje kakao, ale tam sú náhrady cukru, ktoré podporujú ukladanie tuku.

Všeobecné zásady pre všetky čokolády diétu:

Výhodou chutné stravy - rýchle chudnutie. Z tohto dôvodu sa používa k núdzovému chudnutie pred odchodom do mora alebo nejaké významné udalosti, ako je potrebné rýchlo byť 5-7 kg štíhlejšie. Vzhľadom na schopnosť čokolády boli udržané normálne hladiny glukózy v krvi v priebehu diéty hrozí hypoglykemický slabo.

To sladké produkt má pozitívny vplyv na emocionálne stave a fungovanie mozgovej aktivity. V čokoláde budete chudnúť bez stresu a vaše duševné schopnosti zostanú na vysokej úrovni. Čelí skutočné čokoláda obsahuje bohaté vápnik, draslík, horčík, fosfor. Tieto prvky sú prospešné pre vzhľadu pokožky. Malé množstvo tejto pochúťky je schopný povzbudiť a prekonať nudu.

Varianty diétne menu a recepty na chudnutie

K dispozícii sú 2 druhov "sladké" diétu na chudnutie, ťažkú mono-diéty a jemné talianskej čokolády diétu. V prípade straty "chutí" hmotnosť iba čiernou farbou horká čokoláda s vysokým obsahom kakaa a bez palmového alebo sójového oleja. Zoberme si dve populárne "sladký" diétu. Jeden čokolády sa používa ako hlavné jedlo, a druhý - ako proces straty stimulant hmotnosti.

Talianska sparing do 3 dní

Odborníci na výživu z Talianska vyvinula efektívny systém pre chudnutie čokoládu, čo 7 dní, ako sa zbaviť 6 kg nadváhy. To je jemný jedlo, pretože obsahuje nielen sladkosti. Ponuka produktov talianskej sladké stravy: cestoviny (rezance, špagety, cestoviny s mäsom alebo bez neho), ovocie, zelenina, nízkotučné omáčky, neslaný popcorn bez masla, sójová omáčka, syr, štíhle olej, vínny ocot, feferónkou, 30 g čokoláda, voda.

Tieto výrobky sa používajú na výrobu denné menu. Spájajú podľa ľubovôle a bez akýchkoľvek obmedzení v porciách. Avšak, denná sadzba čokolády (30 g) prekročí prísne zakázané. Talianska potraviny chudnutie sladký produkt sa zavádza nie ako hlavné jedlo a ako povzbudzujúci prostriedok mozgovej činnosti, fyzickej aktivity. Základné pravidlo stravy - vyhnúť sa pocit hladu a vypiť 2 litre vody denne.

Menu taliansky strava na 1 deň:

Raňajky. Šalát s čerstvým ovocím, pšeničných vločiek s nízkotučným mliekom a 1/4 šálky jahôd.

Druhá raňajky. 150 g popcorn alebo ovocie.

Obed. Cestoviny varené bez pridanej soli, nízkotučné zálievka.

Popoludňajší čaj. Popcorn, miešaná zelenina alebo ovocie koktail.

Večera. Fettuccine s paradajkami, cesnakovou omáčkou alebo pasty, dusená zelenina, šalát.

Večerné občerstvenie. Popcorn alebo 30 gramov čokolády.

V deň, kedy je potrebné vypiť 300 ml nízkotučného mlieka. Pre tento varu mlieko a sladidlo, v kombinácii s 5 g kakaového prášku.


Pri obede sa niekedy odporúča piť mlieko nápoj. Ak chcete pripraviť ovocný kokteil, prijať nasledovné ingrediencie: 1/2 banán alebo broskyňa 1 (ďalšie ovocie), 1 šálka mlieka. Nakrájajte zeleninu a zmiešame s mliekom. Metla Výsledná hmota v mixéri. Piť čerstvo pripravené nápoje, aby mu získať viac živín.

Sto gramov čokolády rozdelené do 3 jedál. Ak je to žiaduce, raz povolené nahradiť kakaový nápoj, varené v mlieku s nízkym obsahom tuku. Takisto piť 3x denne po dobu 1 šálku kávy, ktorý má schopnosť urýchliť na 1-4% z metabolických procesov v tele, čo vedie k intenzívnemu chudnutie. Káva by mali byť nesladené, ale je povolené pridať trochu nízkotučným mliekom.


Aj počas dňa mali vypiť 2 litre kvapaliny (vody alebo zelený čaj), ktoré môžu byť použité nie skôr ako 3 hodiny po jedle. "Delicious" diéta určená po dobu 5-7 dní. Chudnúť na čokoládový diéte môže až 6-7 kg, ale dokonca 3-dňový diéty sa to dá hmatateľný výsledok. V prvých troch dňoch hmotnosti je tým, že odstráni prebytočnú tekutinu, čo vyvolalo výnimku zo stravy soli.

Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje rýchle chudnutie pri strate hmotnosti u čokolády, malé množstvo kalórií spotrebovanej za deň. Sama o sebe, čokoláda - highcalorie produkt. V závislosti na zložení, že obsahuje medzi 500 až 600 kalórií na 100 g. Priemerná denná sadzba kalórií pre človeka je 1800 kcal, a pri dodržaní "lahodný" diéta telo dostane len 600 kalórií.

Akú si teda vybrať?

Určite siahnite po tmavej čokoláde s vysokým obsahom kakaa. To býva udávané v percentách a kvalitná čokoláda by mala mať okolo 80% kakaa. Takáto čokoláda nielenže poteší vaše zmysly, ale vďaka obsahu cenných látok (okrem iných horčík, vápnik, železo, zinok či vitamínov A, B alebo E) prospeje aj vášmu zdraviu.

Čokolády s vysokým obsahom kakaa nebývajú práve najlacnejšie, no aj to vypovedá o ich kvalite. Určite sa oplatí zainvestovať radšej do takejto zdravej pochúťky, i keď vás to bude stáť o niečo viac. Na rôzne „akože čokolády“, teda lacné kakaové pochúťky, rýchlo zabudnite - nedajú vám totiž nič dobré.

Môžem aj mliečnu?

Niektoré z nás však horká chuť pravej čokolády s vysokým podielom kakaa až tak neláka a radšej majú sladkú mliečnu čokoládu. Ak je to aj váš prípad, vedzte, že ani tu to nie je beznádejné a že aj pri chudnutí si môžete dopriať mliečnu čokoládu.

Tajomstvo však tkvie v tom, že musíte držať svoju chuť na uzde a dopriať si s pôžitkom jednu či dve kocky milovanej pochúťky namiesto toho, aby ste z nej zjedli naraz celú polovicu či dokonca celú čokoládu. Ak si dáte z času na čas kúsok mliečnej čokolády, vašej línii to neuškodí a vy nemusíte mať vôbec výčitky svedomia.Aký je teda záver?

Pri diéte nemusí byť žiadna čokoláda tabu. Ak vám záleží aj na zdraví a máte rada chuť pravej horkej čokolády, je táto určite lepšou voľbou. Tiež z nej však nesmiete zjesť veľa, pretože je to zároveň kalorická pochúťka (odborníci odporúčajú asi 20 gramov denne).

Ani iná čokoláda vám nemusí prekaziť vaše chudnutie, pokiaľ ju nebudete jesť vo veľkom množstve. Je to tiež záležitosť psychiky – keď viete, že čokoládu môžete, nebudete ju považovať za zakázané ovocie a myslieť na ňu dňom i nocou, čo neraz vedie k tomu, že aj tak neodoláte a zjete na posedenie celú čokoládu (pretože zakázané ovocie chutí najlepšie).

Táto správa znie príliš dobre, aby bola pravdivá. Čokoláda vraj nemôže za hromadenie kíl. Naopak, je to jeden z najlepších pomocníkov pri chudnutí.

Nakopne metabolizmus?

Čokoláda má tiež pozitívny vplyv na tlak a srdce. Štúdia z University of Granada podporuje staršie poznatky z University of California, ktoré naznačovali, že pravidelní konzumenti čokolády majú menej telesného tuku. To môže byť preto, že kým čokoláda obsahuje viac kalórií, než mnoho iných potravín, zdá sa, že metabolizmus po nej pracuje rýchlejšie.

Nedávny prieskum verejnej mienky zistil, že 86 % chudnúcich, ktorí sa nevzdali svojich obľúbených pochúťok, úspešne schudli. Janet Aylottová, odborníčka na výživu, povedala: „Rozsiahly výskum preukázal, že diéta založená na škrtaní potravín s vyššou pravdepodobnosťou zlyhá. Kľúčom k úspechu je mať uvoľnenejší prístup a dopriať si trochu toho, čo máte radi,“ dodala. Predchádzajúce výskumy dokonca ukázali, že diéty, ktoré úplne vylúčili z jedálnička špeciality ako čokoládu, víno či sušienky, často spôsobia skôr priberanie na váhe, lebo chudnúci si namiesto nich doprajú viac iných potravín.

Zdravší s čokoládou

Jedna štúdia dokonca ukázala, že až 65 % z tých, ktorí sa vzdali všetkých pochúťok, naozaj pribralo. Ďalšia štúdia z University of Cambridge zistila, že ľudia, ktorí si dajú čokoládu každý deň, má o 29 % nižšiu pravdepodobnosť mŕtvice a o 37 % nižšiu pravdepodobnosť ochorení srdca, než tí, ktorí sa čokoláde vyhýbajú.

Flavonoidy v kakaových bôboch, kľúčová zložka čokolády, sú ten zázrak. Nachádzajú sa aj v čaji a červenom víne, a pôsobia ako antioxidanty, ktoré pomáhajú vyčistiť prebytok škodlivých voľných radikálov v bunkách. Platí pravidlo, že čím vyšší obsah kakaa, tým viac flavonoidov, a teda aj prínos pre zdravie. Napríklad čokoláda so 40 % kakaovej sušiny obsahuje päťkrát viac flavonoidov ako biela čokoláda a dvakrát toľko ako mliečna čokoláda.Tmavá čokoláda – v malom množstve veľmi dobrý výrobok, obsahujúci látky flavonoly, patriace pod flavonoidy, ktoré sú známe svojimi pravdepodobnými antioxidačnými schopnosťami. Udáva sa, že horká čokoláda obsahuje na gram zhruba 10x viac antioxidantov ako jahody. Nie je potvrdené veľkými klinickými štúdiami, ale pravdepodobne pomahá znižovať vysoký krvný tlak, respektíve udržiavať tlak pod hranicou hypertenzie. Samozrejme, u hypertonika nemôže nahradiť účinnosť liekov na vysoký krvný tlak, čiže keď sa bude denne džgať hektogramami čokolády tak jediné čo dosiahne, je zvýšenie hmotnosti, zhoršenie obezity, ktorá patrí medzi základné rizikové faktory vysokého krvného tlaku. Je ale v malom množstve výbornou podpornou potravinou pre úspešnú liečbu – za spoluúčasti racionálnej stravy proti obezite a samozrejme už spomínaných zázračných pilulek (a tým nemyslím psychotropné látky, ty naničhodník!). Medzi ďalšie pozitivne účinky patrí vyplavenie endorfínov, ktoré nazývame hormónmi šťastia a tak isto zvyšuje hladinu serotonínu, ktorý je známy tým, že jeho znížené hladiny spôsobujú depresie, apatiu, demotivovanosť a zníženú vôľu konať. Kto vie, možno práve táto časť ti zapadne do tej skladačky a prídu zrazu nové prírastky. Okrem zlepšovania lipidového profilu a teda zlepšovania cholesterolu, zvyšovania HDL a znižovania LDL, obsahuje v neposlednom rade aj ďalšie kardioprotektívne (srdce-chrániace) látky a to najmä epikatechín a kyselina gállová.

Popular Today
Diagnostika osteoporózy
Read more
Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
Read more
SLADKOSTI, ČOKOLÁDA a CHUDNUTIE.
Read more
Domáce recepty proti vráskam
Read more
Tipy ako zvýšiť veľkosť
Read more
Top 5: Prostriedky, s ktorými spálite tuky a schudnete!
Read more
Ako sa zbaviť kŕčových žíl: 10 prírodných liekov
Read more
Jednoduché recepty smoothie a živá strava
Read more

Never Miss A Post!